top of page

Jolanta Całka ukończyła Wydział Architektury na Uniwersytecie w Londynie The South Bank University of London w 1987 roku uzyskując brytyjskie uprawnienia architektoniczne RIBA w 1989 roku. W 2001 roku nostryfikowała dyplom na Wydziale Architektury Politechniki Warszawskiej. W 2009 została członkiem Mazowieckiej Okręgowej Izby Architektów.

W latach 87-99 Jolanta pracowała w wielu pracowniach architektonicznych w Londynie przy projektowaniu obiektów biurowych i usługowych i mieszkaniowych łącznie z nadzorowaniem prac na budowie. Jej ostatnia praca na Wyspach Brytyjskich to pozycja Seniora Architekta w firmie BUJ w której pracowała w latach 1994-99. Projekty jakie wykonywała to budynki mieszkaniowe z częścią komercyjną zlokalizowane we wschodniej części Londynu i Docklands. Były to: 22 apartamenty w dzielnicy Surrey Quays, 40 apart. – pod nazwą Coldharbour, 88 apart.i pow. usług - Danbar Wharf, 80 apart. i usługi - Metropolitan Wharf. Jolanta pracowała też z JADL w Hong Kongu przy projekcie 36 piętrowego wieżowca mieszkalnego.

Pod koniec 1999 roku Jolanta przeniosła się do Warszawy i wykorzystując swoje doświadczenie projektowo-budowlane rozpoczęła prace w firmie zarządzającej inwestycjami Davis Langdon. Jej projekty to przebudowa domu na biuro dla Powermedia w Wilanowie. Projekt i nadzor tzw. „soft refurbishment” wszystkich pokoi i korytarzy w Hotelu Sheraton w Warszawie, Kids Play na Stegnach, Była Project Managerem d/s nadzoru nad pracami wykończeniowymi przy renowacji zabytkowego budynku i dostosowania go do warunków pięciogwiazdkowego Hotelu Le Regina na Nowym Mieście w Warszawie.

W 2005 roku Jolanta przeszła do firmy EC Harris, firmy zajmującej się zarządzaniem i kosztami inwestycyjnymi (Project i Cost Management) na stanowisko Senior Project Manager. Projekty, które nadzorowała to: hala produkcyjna w Garwolinie, 10000m2 hala magazynowa i budynek biurowy w Żorach, przygotowała dokumentację i przeprowadziła przetarg na GW dla 51000m2 budynku biurowego North Point w Warszawie.

W 2007 roku Jolanta przeszła do firmy King Sturge i była odpowiedzialna za nowopowstający projekt o pow. 17000m2 Textorial Park w Łodzi. W 2008 roku otrzymała stanowisko Dyrektora działu Project Management i była odpowiedzialna za cały dział PM i zarządzała projektem w Łodzi.

W lipcu 2009 roku Jolanta otworzyła swoje biuro CCM (Całka Construction Management)

bottom of page