Jolanta Całka ukończyła Wydział Architektury na Uniwersytecie w Londynie The South Bank University of London w 1987 roku uzyskując brytyjskie uprawnienia architektoniczne RIBA w 1989 roku. W 2001 roku nostryfikowała dyplom na Wydziale Architektury Politechniki Warszawskiej. W 2009 została członkiem Mazowieckiej Okręgowej Izby Architektów.

W latach 87-99 Jolanta pracowała w wielu pracowniach architektonicznych w Londynie przy projektowaniu obiektów biurowych i usługowych i mieszkaniowych łącznie z nadzorowaniem prac na budowie. Jej ostatnia praca na Wyspach Brytyjskich to pozycja Seniora Architekta w firmie BUJ w której pracowała w latach 1994-99. Projekty jakie wykonywała to budynki mieszkaniowe z częścią komercyjną zlokalizowane we wschodniej części Londynu i Docklands. Były to: 22 apartamenty w dzielnicy Surrey Quays, 40 apart. – pod nazwą Coldharbour, 88 apart.i pow. usług - Danbar Wharf, 80 apart. i usługi - Metropolitan Wharf. Jolanta pracowała też z JADL w Hong Kongu przy projekcie 36 piętrowego wieżowca mieszkalnego.

Pod koniec 1999 roku Jolanta przeniosła się do Warszawy i wykorzystując swoje doświadczenie projektowo-budowlane rozpoczęła prace w firmie zarządzającej inwestycjami Davis Langdon. Jej projekty to przebudowa domu na biuro dla Powermedia w Wilanowie. Projekt i nadzor tzw. „soft refurbishment” wszystkich pokoi i korytarzy w Hotelu Sheraton w Warszawie, Kids Play na Stegnach, Była Project Managerem d/s nadzoru nad pracami wykończeniowymi przy renowacji zabytkowego budynku i dostosowania go do warunków pięciogwiazdkowego Hotelu Le Regina na Nowym Mieście w Warszawie.

W 2005 roku Jolanta przeszła do firmy EC Harris, firmy zajmującej się zarządzaniem i kosztami inwestycyjnymi (Project i Cost Management) na stanowisko Senior Project Manager. Projekty, które nadzorowała to: hala produkcyjna w Garwolinie, 10000m2 hala magazynowa i budynek biurowy w Żorach, przygotowała dokumentację i przeprowadziła przetarg na GW dla 51000m2 budynku biurowego North Point w Warszawie.

W 2007 roku Jolanta przeszła do firmy King Sturge i była odpowiedzialna za nowopowstający projekt o pow. 17000m2 Textorial Park w Łodzi. W 2008 roku otrzymała stanowisko Dyrektora działu Project Management i była odpowiedzialna za cały dział PM i zarządzała projektem w Łodzi.

W lipcu 2009 roku Jolanta otworzyła swoje biuro CCM (Całka Construction Management)

Metropolitam Wharf, Londyn

press to zoom

Dunbar-Wharf, Londyn

press to zoom

budynek mieszkalny Hong-Kong

press to zoom

Textorial Park Łódź

press to zoom

Textorial Part Łódź

press to zoom

North Point Warszawa

press to zoom

Crosspoint Żory

press to zoom

Le Regina Warszawa

press to zoom